برای یادگیری زبان انگلیسی بهتر است که از پایه شروع کنیم اما در حقیقت، چگونه زبان انگلیسی را از صفر یاد بگیریم؟ یادگیری زبان انگلیسی و دیگر زبان ها در هر سن و سالی امکان پذیر است و فقط به سبک و روش های یادگیری ما بستگی دارد. سعی کنید که دنبال راه های کوتاه مدت و البته نتیجه بخش باشید. برای شروع یادگیری زبان انگلیسی باید انگیزه و پشتکار بالایی را داشته باشید. در واقع فقط خواستن کافی نیست و باید برای رسیدن به هدف همه تلاش و پشتکار خودتان را به کار گیرید و در مسیر قدم بردارید. در پایان مقاله یکی از بهترین روش های یادگیری زبان انگلیسی را به شما معرفی خواهیم کرد؛ پس با ما همراه باشید…

چگونه صفر تا صد زبان انگلیسی را یاد بگیریم؟

به راستی چگونه زبان انگلیسی را از صفر یاد بگیریم؟ مراحل یادگیری زبان انگلیسی چیست؟ برای آغاز این مسیر باید به شما مراحلی را معرفی کنیم که با انجام همه آن ها یادگیری شما از پایه و از صفر رقم می خورد.

 • هدف گذاری

همه ما از این نکته آگاه هستیم که برای یادگیری زبان انگلیسی از صفر و یا دیگر زبان ها باید برای خود هدف و انگیزه ای را ایجاد کنیم. اینکه بدون هیچ هدفی به سراغ یادگیری زبان مورد علاقه تان بروید ممکن در اواسط راه به دلزدگی و ادامه ندادن به مسیر پیش رو دچار شوید.

 • آموزشگاه و سایت های زبان انگلیسی

یادگیری زبان انگلیسی به صورت خودآموز کار چندان راحتی نیست. همه شما در این مسیر نیاز به یک راهبر حرفه ای و آگاه نیاز دارید تا شما را در بهترین مسیر همراهی کند و در نهایت باعث رقم خوردن بهترین نتیجه برای شما شود. پیشنهاد ما به شما شرکت در کلاس ها و دوره های آموزش زبان انگلیسی می باشد. سعی کنید از کلاس ها و دوره های حضوری زبان انگلیسی اجتناب کنید و کلاس های آنلاین زبان انگلیسی را انتخاب کنید. از طرف دیگر برای افزایش تمرکز و افزایش بازدهی در کلاس های خصوصی زبان انگلیسی شرکت نمایید.

 • روش های یادگیری

روش های یادگیری زبان انگلیسی برای هر موسسه و آموزشگاهی متفاوت است. سعی کنید موسسه و یا سایت های زبانی را انتخاب کنید که، هدفی متناسب با هدف شما داشته باشند. برای مثال برخی به دنبال شرکت در آزمون آیلتس و یا تافل هستند این دست از افراد قطعا اهداف متفاوتی را با افرادی که تازه آموزش زبان انگلیسی را شروع کرده اند، دارند. در پایان مقاله به شما یکی از بهترین روش های یادگیری زبان انگلیسی را معرفی خواهیم کرد.

 • مدرسین زبان انگلیسی

فراموش نکنید که بخش اعظمی از یادگیری شما به اساتید زبان انگلیسی که انتخاب می کنید، وابسته است. یکی از وظایفی که مدرسین زبان انگلیسی دارند این است که همراه و راهبر زبان آموزان خود باشند و بر اساس نیازهای زبانی فراگیران به برنامه ریزی بپردازند. دست یابی به چنین اساتیدی امروزه کار دشواری شده است اما جای نگرانی نیست، در ادامه ما با معرفی بهترین اساتید خواهیم پرداخت و خیال راحتی را برای شما فراهم خواهیم کرد.

 • اهمیت لغات در یادگیری زبان انگلیسی

یادگیری کلمات زبان انگلیسی برای رساندن مفهوم و منظور و برقراری مکالمه با دیگران الزامی می باشد. درست است که گرامر زبان انگلیسی نیز از اهمیت بالایی برخوردار است اما تا کلمه ای یاد نگرفته باشید، استفاده از گرامر هم ممکن نیست. روزانه به یادگیری لغات بسیاری بپردازید.

 • گرامر زبان انگلیسی

آگاهی از ساختار جملات زبان انگلیسی و دستور زبان، امکان برقراری ارتباط بهتر و موثرتری را برای شما فراهم می کند. به عبارتی تا از مکان دقیق فعل و فاعل و… اطلاعی نداشته باشید، صحبت کردن برای شما مشکل خواهد بود.

 • نیتیو لایک شدن

در آخر همه به دنبال تسلط بر مکالمه زبان انگلیسی هستند. اینکه به نیتیو لایک تبدیل شوید و یا اینکه بر گرامر و لغات بسیاری تسلط پیدا کنید وابسته به روش انتخابی شما برای یادگیری زبان انگلیسی می باشد. استفاده از روش های سنتی در دنیایی پیشرفته امروز کار درستی نیست. سعی کنید همراه با متدهای روز دنیا به یادگیری زبان انگلیسی مشغول شوید.

 • وسواس نداشته باشید

زمانی که یادگیری زبان انگلیسی را آغاز می کنید ممکن از اشتباهات بسیاری در مهارت های زبانی مختلف داشته باشید اما این امر طبیعی است و سعی کنید با وجود چنین اشتباهاتی به مسیر یادگیری ادامه دهید تا به مرور زمان همه اشتباهات زبانی شما از بین برود. از اشتباهاتی که برای شما رخ می دهد تجربه کسب نمایید و سعی کنید آن ها را تکرار نکنید.

 • اعتماد به نفس

در این مسیر اعتماد به نفس داشتن اهمیت بسیار زیادی دارد. تا زمانی که خجالت بکشید و اعتماد به نفس کافی نداشته باشید نمی توانید به مکالمه با دیگر افراد بپردازید. با تمام توان و اعتماد به نفس بالا به مکالمه با دیگر افراد بپردازید. نگران اشتباهات زبانی خود نباشید. تمرین و تکرار با خودتان و افراد دیگر به شما کمک بسیاری می کند.

 • آشنایی با سلایق

ذائقه و‌ سلیقه خود را بشناسید. برای مثال اگر از تماشای فیلم و‌ سریال بیشتر از شنیدن موسیقی لذت می برید بهتر است که بیشتر زمان خود را به تماشای سریال ها با ژانرهای مورد علاقه خود بپردازید. این کار از اتلاف وقت شما جلوگیری می کند.

 • خلاصه نویسی کنید

اتفاقاتی که در طول روز رخ می دهد را به صورت خلاصه در یک دفتر یادداشت نمایید. یادداشت کردن مطالب به زبان انگلیسی موجب می شود که رایتینگ شما قوی شود. حتی مطالبی را که فرا می گیرید بهتر است که به صورت خلاصه در گوشه کتاب خود یادداشت نمایید. این امر باعث می شود که اگر قصد مرور مطالب را داشتید تنها با یک نگاه، همه مطالب را به یاد آورید.

 • ایجاد انگیزه

یادگیری زبان انگلیسی بدون انگیزه و هدف کار شما را سخت و‌ دشوار می کند به همین علت بهتر است که برای خود هدف گذاری داشته باشید. داشتن هدف  موجب افزایش انگیزه شما می شود. زمانی که قصد دارید روش یادگیری را انتخاب نمایید بهتر است که به علایق و نیازهای زبانی خود دقت داشته باشید. از خودکار ها و های لایتر های رنگی استفاده نمایید.

 • یادگیری در داخل منزل

خارج از کلاس ها و دوره های آموزشی به مطالعه و یادگیری زبان انگلیسی بپردازید. یادگیری خود را محدود به کلاس نکنید. در داخل منزل می توانید از منابع آموزشی مختلفی استفاده نمایید. به گوش کردن پادکست ها و موسیقی عای مختلف بپردازید. در منزل از طریق فضای آنلاین می توانید ارزان ترین و‌ در عین حال بهترین محتواهای آموزشی را بدست آورید. در طول روز، داخل منزل مدت زمانی را به یادگیری زبان انگلیسی اختصاص دهید.

 • شرکت در کلاس های مکالمه

امروزه دوره های مختلف آموزش مکالمه زبان انگلیسی طراحی شده است. با انتخاب هر یک از این دوره ها می توانید به تمرین مکالمه بپردازید. تقپیت مکالمه زبان انگلیسی از مهم ترین مهارت های زبانی می باشد. در پایان مقاله به معرفی دوره های مختلفی خواهیم پرداخت. تا انتهای مقاله با ما همراه باشید…

 • تقویت مهارت شنیداری

تسلط بر مهارت شنیداری بر مکالمه شما تاثیر زیادی می گذارد. کودکان دو سال اول زندگی خود را تنها به شنیدن اختصاص می دهند و بعد از مدتی شروع به صحبت می کنند. زبان آموزان نیز باید در ابتدا خوب گوش فرا دهند و بعد به مرور زمان به صحبت بپردازند. می توانید به موسیقی و پادکست های مختلف با موضوعات مورد علاقه خود گوش فرا دهید؛ چراکه یکی از بهترین گزینه ها برای تسلط شما می باشد. فیلم و سریال های مختلف نیز در این زمینه کمک بسیاری به شما می کند. حال با توجه به سلیقه و علایقی که دارید می توانید به انتخاب هر کدام از این ها اقدام نمایید.

 • منابع کمک آموزشی

در داخل منزل از منابع کمک آموزشی مختلفی استفاده نمایید. برای مثال اپلیکیشن های آموزش زبان انگلیسی گزینه منسبی برای تسلط و آموزش شما می باشند. نرم افزارهای آموزش زبان انگلیسی برای همه سنین طراحی شده است. شما می توانید متناسب با نیازهای زبانی که دارید به بخش های مختلف این نرم افزار رجوع کنید و به یادگیری زبان بپردازید. کتاب های آموزشی مختلفی وجود دارد که شما با توجه به اینکه در چه سطح زبانی قرار دارید می توانید آن ها را خریداری کنید و از آن ها استفاده نمایید.

برای یادگیری زبان انگلیسی از کجا شروع کنیم؟

شروع یادگیری زبان انگلیسی از طریق مراحلی که قبل تر اشاره شد نیز رقم می خورد اما به چند نکته باید توجه داشته باشید. برای شروع کردن هیچ زمانی دیر نیست. ما بسیاری از افراد را می بینیم که با وجود علاقه بسیار هنوز استارت آموزش و یادگیری زبان انگلیسی را نزده اند اما به خاطر داشته باشید با هدف گذاری و رعایت موارد بالا بهترین مسیر را در پیش خواهید داشت و جای نگرانی نیست. فقط کافیه شروع کنی!
راهبران و مدرسین شما با درک بالا در کنار شما هستند. از اشتباه و خطا کردن در مسیر یادگیری نترسید. سعی کنید در مسیر قدم بگذارید، دیگر مراحل به مرور برای شما رقم خواهد خورد. کار و تصمیم امروز را به فردا مسپار!

اهمیت برنامه ریزی و تعیین هدف در یادگیری زبان انگلیسی

برنامه ریزی و هدف گذاری از دیگر نکاتی است که زبان آموزان باید قبل از شروع یادگیری بدان توجه داشته باشند. در چند سال گذشته اهمیت برنامه ریزی و تعیین هدف برای بسیاری از افراد مشخص شده است. برنامه ریزی باعث می شود که زبان آموزان امور روزانه خود را به صورت منظم و در زمان مشخص به انجام برسانند. برنامه ریزی برای همه افراد به خصوصی افرادی که در طول روز از نبود زمان کافی ناراضی هستند، مناسب می باشد؛ چراکه به زبان آموزان و افراد این امکان را می دهد تا کارهای روزانه خود را در زمان مشخص و معینی به انجام برسانند.
تعیین هدف، انگیزه فراگیران را بیشتر می کند به خصوص زمان هایی که دچار آشفتگی و خستگی شدید شده اند. با مرور و یادآوری اهداف زبانی می توانید با قوا و توان بیشتری به مسیر یادگیری ادامه دهید. بهتر است که قبل از شروع یادگیری زبان انگلیسی به برنامه ریزی و تعیین هدف بپردازید. در صورتی که تا الان این کار را انجام نداده اید و یا از چگونگی انجام آن اطلاعی ندارید، می توانید از مدرسین و اساتید خود کمک بگیرید. مدرسین به شما کمک ها و‌ راهنمایی های لازم را می کنند. برنامه ریزی و تعیین هدف باعث می شود گام های بعدی خود را با اطلاع و آگاهی کامل بردارید. اهمیت برنامه ریزی و تعیین هدف را برای تسلط بر زبان انگلیسی دست کم نگیرید!

بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی در منزل

این حق همه ایرانیان است که بهترین متدهای آموزشی را در اختیار داشته باشند و با استفاده از آن ها به بهترین اهداف و نتایج دست پیدا کنند. به همین دلیل قصد داریم یکی از بهترین روش های یادگیری زبان انگلیسی از صفر را معرفی کنیم. یکی از بهترین مزایای این روش قابل استفاده بودن در منزل می باشد. بهترین کیفیت و نتیجه را در منزل با کمترین دشواری می توانید تجربه کنید.
حتما همه شما کنجکاو دانستن این روش و دوره آموزشی هستید. باید گفت که این دوره در حال حاضر توسط احمدرضا ابراهیمی و تیم حرفه ای او در سایت زبان احمدرضا ابراهیمی در حال برگزاری می باشد.

 • دوره راکت آموزش زبان انگلیسی

دوره راکت یکی از دوره های متفاوت و منحصر به فرد آموزش زبان انگلیسی می باشد. این دوره با سیستم آموزشی متفاوت و با هدف نیتیو لایک شدن به آموزش فراگیران نیز می پردازد. دوره راکت هدف اصلی خود را نیتیو لایک شدن زبان آموزان قرار داده است اما این بدان معنا نیست که به دیگر مهارت های زبانی نمی پردازد. باید گفت که یادگیری مهارت اصلی زبان انگلیسی در دوره راکت به صورت ناخودآگاه همچون زبان مادری به داوطلبان آموزش داده می شود. به گونه ای که در پایان دوره تشخیص شما از نیتیو لایک ها سخت خواهد بود. دوره راکت با در نظر گرفتن شرایط ، نیازهای زبانی زبان آموزان، تغییرات روز دنیا و… به دو صورت  VIP Rocket (آموزش زبان انگلیسی در 50 روز) و Tailored Rocket (آموزش زبان انگلیسی در 50 جلسه) برگزار می شود. هر یک داوطلبان از طریق مشورت با مشاوران ما می توانند بهترین انتخاب را داشته باشند.

 • دوره جامع مکالمه زبان انگلیسی

یکی دیگر از دوره های پر طرفدار سایت احمدرضا ابراهیمی دوره جامع مکالمه زبان انگلیسی نام دارد. این دوره آموزشی برای آموزش به همه افراد طراحی شده است اما بیشتر مورد استقبال افرادی قرار گرفته است که قصد دارند بر مکالمه زبان انگلیسی تسلط پیدا کنند و یا نمرات بالایی در آزمون های مختلف همچون تافل و آیلتس را کسب نمایند. برخی از ویژگی های این دوره آموزشی شامل موارد زیر می باشد:

 1. بیش از 120 جلسه آموزش کاربردی مکالمه زبان انگلیسی با تکنیک های متفاوت.
 2. با خرید این دوره تمام آپدیت ها را بدون پرداخت هزینه دریافت خواهید کرد.
 3. بعد از ثبت نام و آغاز دوره به مدت 1 سال می توانید از سیستم پشتیبانی اختصاصی دوره استفاده نمایید.

و اما مهارت هایی که در این دوره فرا خواهید گرفت شامل:

 1. نیتیو لایک شدن و لهجه جذاب آمریکایی.
 2. اسپیکینگ روان.
 3. لیسنینگ قوی.
 4. تلفظ صحیح کلمات و ادای صحیح آن ها همچون زبان مادری.
 5. آشنایی کامل با عبارات و اصطلاحات محاوره ای زبان انگلیسی.
 6. گرامرهای پیچیده زبان انگلیسی را به راحتی فرا خواهید گرفت.
 7. عادات و مهارت های صحیح زبانی.
 8. آشنایی با فرهنگ زبانی مردم کشور.
 9. یادگیری هر چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی به صورت ناخودآگاه.
 10. کسب نمره 7 به بالا در آزمون آیلتس زبان انگلیسی.

آموزش زبان انگلیسی به کودکان

آموزش زبان انگلیسی به کودکان از اهمیت و حساسیت بالای برخوردار می باشد. دوره های آموزشی مختلفی برای کودکان طراحی شده است. هر یک از این دوره ها ویژگی های مختلفی را دارا می باشند که والدین با توجه به نیازهای زبانی کودکان دست به انتخاب می زنند. آموزش زبان انگلیسی برای کودکان باید با سرگرمی و بازی همراه باشد. یادگیری زبان انگلیسی از صفر بهتر است که از دوران کودکی آغاز شود. یادگیری زبان انگلیسی در دوران کودکی آسان تر و سریع تر از دوران بزرگسالی می باشد؛ چراکه ذهن و حافظه کودکان آمادگی و توان بیشتری برای یادگیری دارد. در حال حاضر یکی از دوره هایی که مورد استقبال والدین و‌ کودکان بسیاری قرار گرفته است، دوره راکت جریان نام دارد. دوره راکت جریان برای نیتیو لایک شدن کودکان طراحی شده است. سبک و روش آموزشی راکت جریان، استفاده از سریال های انگلیسی می باشد. این سریال ها مختص به سن کودکان انتخاب شده است. آنلاین و خصوصی برگزار شدن کلاس ها و دوره های آموزشی موجب شده است که والدین در منزل و در کنار فرزندان خود از مراحل و روند یادگیری کودکان خود مطلع شوند. کودکان خود را بدون هیچ نگرانی به اساتید و مدرسین سایت و دوره آموزشی ما بسپارید. همه تلاش مدرسین سایت فراهم کردن بهترین لحظات آموزشی برای کودکان شما می باشد.

اساتید سایت احمدرضا ابراهیمی

اساتید دوره های موجود زیر نظر احمدرضا ابراهیمی دو الی چند زبان را به سبک راکت آموزش دیده اند و با درک و آگاهی از دغدغه زبان آموزان به تدریس می پردازند. فرقی نمی کند در چه سطح زبانی قرار دارید، مدرسین وبسایت زبان احمدرضا ابراهیمی به آموزش زبان انگلیسی از صفر می پردازند. مدرسین در نقش راهبرانی هدایت کننده همراه و هم قدم با زبان آموزان پیش می روند. اساتید بر اساس اصول روانشناسی و مدیریت فردی به آموزش زبان آموزان می پردازند و با در نظر گرفتن نیازهای زبانی فراگیران به برنامه‌ ریزی شخصی برای زبان آموزان می پردازند. اساتید نفش بسیار مهمی در شوق و اشتیاق زبان آموزان ایفا می کنند هنگام انتخاب مدرس به چنین نکاتی توجه نمایید. اساتید دوره از آغاز تا انتهای دوره همراه و پشتیبان شما هستند.

متد آموزشی دوره‌های موجود در وبسایت احمدرضا ابراهیمی

سبک و روش آموزشی دوره های موجود در سایت، متفاوت از دیگر دوره ها می باشد. آموزش زبان انگلیسی با سریال، سبک و روش انتخابی و تدریس دوره ها می باشد. دوره راکت و آموزش جامع مکالمه انگلیسی با انتخاب این روش توانسته اند به آموزش مهارت ها و عادات زبانی بپردازد و با ایجاد محیط و فضایی نیتیو لایک گونه، نیتیو لایک شدن زبان آموزان را رقم بزند. شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که که چگونه تماشای سریال موجب نیتیو لایک شدن ما می شود؟
در پاسخ به این سوال باید گفت که برای نیتیو لایک شدن نیاز است که به کشورهای انگلیسی زبان سفر کرده و به مکالمه و صحبت کردن با افراد بومی بپردازید. زمانی که چنین شرایط و امکاناتی برای افراد مهیا نباشد باید به سراغ نزدیک ترین و حقیقی ترین روش یعنی آموزش زبان انگلیسی با سریال بروند. آموزش زبان انگلیسی از طریق سریال نیتیو لایک شدن فراگیران را رقم می زند. همه دورهای موجود با هدف تسلط شما بر مکالمه و نیتیو لایک شدن طراحی شده است. در ادامه به صورت مختصر به برخی از ویژگی های این سبک آموزشی اشاره خواهیم کرد. این خصوصیات شامل:

 1. نیتیو لایک شدن
 2. کارآمدترین روش
 3. به روزترین روش
 4. امکان انتخاب های متعدد
 5. دانش زبانی متنوع
 6. یادگیری زبان انگلیسی بدون دخالت گرامر زبان انگلیسی
 7. جذاب ترین روش
 8. بهترین روش برای آموزش زبان انگلیسی برای کودکان
 9. کامل ترین روش
 10. آشنایی با فرهنگ و شیوه زندگی نیتیوها
 11. محتوای نامحدود
 12. آموزش همراه با یادگیری نامحدود
 13. ارزان ترین روش
 14. و…

نحوه برگزاری دوره‌های موجود در وبسایت احمدرضا ابراهیمی

آموزش آنلاین زبان انگلیسی اولین ویژگی کلاس ها و دوره های آموزشی سایت می باشد. آموزش زبان انگلیسی به صورت آنلاین از همان ابتدا تصمیم احمدرضا ابراهیمی بوده است؛ چراکه زبان آموزان از این طریق می توانند اصل آموزش را دریافت کنند. البته محیط و فضای آنلاین امکانات دیگری را در اختیار زبان آموزان قرار می دهد. برای مثال زبان آموزان و فراگیران در هر نقطه از این کره خاکی می توانند بهترین آموزش ها را در اختیار داشته باشند. بدون هیچ نگرانی می توانید در هر شرایط زمانی و مکانی آموزش و یادگیری را در اختیار خود داشته باشید. محیط و فضای آنلاین یا مجازی به دلیل اینکه پلتفرم های متفاوتی را در اختیار زبان آموزان قرار می دهد، توانسته است علاقه مندان بسیاری را با سلایق متفاوت به خود اختصاص دهد. در صورتی که محیط آنلاین را برای آموزش انتخاب کنید می توانید جدیدترین و بهترین محتواهای آموزشی را در اختیار داشته باشید. همچنین بسیاری از هزینه ها برای زبان آموزان و موسسات مختلف کاهش پیدا می کند و از شلوغی مسیر رفت و آمد و ترافیک های شهر رها می شوید. در منزل می توانید بهترین آموزش ها را دریافت کنید. در این میان برخی از افراد به معایب آموزش آنلاین اشاره کرده اند به چنین افرادی باید گفت که معایب استفاده از این روش به حدی کم است که به چشم نمی آید.
ویژگی دیگری که باید به آن دقت داشت، برگزاری دوره ها و کلاس های آموزشی به صورت خصوصی می باشد. خصوصی برگزار شدن کلاس به دلیل اینکه تمرکز و آرامش بسیاری را برای زبان آموزان به ارمغان می آورد، مورد استقبال بسیاری از افراد قرار گرفته است. همچنین افزایش اعتماد به نفس و عزت نفس را برای زبان آموزان فراهم می کند. در کلاس های خصوصی به دلیل اینکه فقط یک زبان آموز در کلاس حضور دارد باعث می شود همه تمرکز زبان آموزان بر روی یک زبان آموز باشد. افرادی که تجربه کلاس ها و دوره های آنلاین و خصوصی را داشته باشند به سراغ کلاس ها و دوره های حضوری نمی رومد. همه تلاش تیم حرفه ای احمدرضا ابراهیمی این است که بهترین و مفیدترین لحظات را برای زبان آموزان خلق کنند.

در این مقاله به مطالب مفیدی دست پیدا کرده اید و حال وقت انتخاب بهترین ها رسیده است. با بهترین انتخاب ها، بهترین شرایط را برای خود فراهم می کنید. در صورتی که مشتاق به یادگیری زبان انگلیسی با ویژگی های بالا هستید می توانید برای ثبت نام، کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان از  طریق راه های ارتباطی زیر با ما در ارتباط باشید:

_تکمیل فرم مشاوره و ثبت نام در انتهای صفحه
_ پشتیبانی آنلاین
_تماس با شماره تلفن 09333558002

مشاوران و کارشناسان سایت به محض اینکه فرم ثبت نام شما را مشاهده کنند با شما تماس گرفته و پاسخگوی سوالات شما متقاضیان و علاقه مندان به زبان انگلیسی و‌ یا دیگر زبان ها هستند.